» İLAÇLAMANIN TARİHÇESİ
» GARANTİLİ İLAÇLAMA
» KALİTE
» ANKARA İLAÇLAMA FİYATLARI
» FOTO GALERİ
» VİDEOLAR
» İLAÇLAMA ALET VE EKİPMANLARI
» KOKULU İLAÇLAMA
» KOKUSUZ İLAÇLAMA
» JEL İLAÇLAMA
» SOĞUK SİSLEME ( ULV ) İLAÇLAMA
» ankara ev ilaçlama
» ankara apartman ilaçlama
» Neden İlaçlama Yapmalıyız ?
» Sıkça Sorulan Sorular
» Niçin İkinci İlaçlama Yapmak Gerekir?
» Müşteri Görüşleri
» Yönetmelik
» Haşere Tablosu
» Apartman Yöneticisi
» Böcekler
» Hamam Böceği
» Alman Hamam Böceği
» Amerikan Hamam Böceği
» Oryantal Hamam Böceği
» Kalorifer Böceği
» Bit
» Çekirge
» Deri Böceği
» Gümüş Böceği
» Güve
» Kara Sinek
» Karıncalar
» Kene
» Kırkayak
» Kulağa Kaçan
» Örümcekler
» Pire
» Pireler Hakkında Bilmedikleriniz
» Siyah Halı Böceği
» Sivri Sinek
» Tahta Kurdu
» Tahta Kurusu
» Tatarcık
» Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
» Tespih Böceği
» Akrep
» Çıyan
» Salyangoz
» Kertenkele
» Yılan
» Fareler
» Ev Faresi
» Tarla Faresi
» Kanguru Faresi
» Lağım Faresi
» Çatı Faresi
» Dezenfeksiyon Dezenfekte Hizmetleri
» Ev ilaçlama hizmeti
» Otel ilaçlama hizmeti
» Fabrika ilaçlama hizmeti
» Pastane ilaçlama hizmeti
» Fırın ilaçlama hizmeti
» Restaurant ilaçlama hizmeti
» Alışveriş merkezi ilaçlama hizmeti
» Köstebek ve Yılan Kovucu Cihaz
» Zirai İlaçlama Hizmeti
» Bahçe ilaçlama
» Yabancı ot çim ilaçları
» Dezenfektanlar ve dezenfeksiyon ilaçları
» Fare kovucu Kaçırıcı Cihaz
» Kuş filesi - Kuş önleme ağı
» Sinek Tutucu Kovucu Yakalayıcı cihazlar
» Kuş kovar önleme dikeni plastik tel ve kaçırıcı
» Ağaç Çiçek ilaçlama hizmetleri
» Fumigasyon
» Böcek Sinek Haşere Fare İlaçlarıankara ilaçlama firması

ankara ilaçlama firmaları

TAHTA (AĞAÇ) KURDU

 

Ağaç kurtları görünüş olarak hamam böceğine benzerler fakat bunlar hamam böceği gurubundan değiller. Tahta kurdu olarak bilinen bu haşereler yapı olarak 6 ayaklı, başucunda 1 çift antenli ve kanatlı olan bir haşeredir. Tahta kurdu ayaklarının uç kısımları tırtıllı olup uç kısımlarında tutunmaya yarayan kancaları vardır. Eklem bacaklı grubunu bir üyesi olup bu sınıf içinde incelenir.

Tahta kurdunun üst kısmı sert kabuktan oluşur. Bu kabuğun yapı maddesi keratein denen sert bir maddedir. Bu kabuk sayesinde ağaç kurtları ( tahta kurtları) kendini hem soğuk ve sıcaktan hem de dış tehlikelerden korur.
Tahta kurdu türüne göre boyları değişmektedir. Genellikle küçük böcekler olup 2 - 3 cm kadardırlar. Ağaç kurdunun (mobilya kurdu) ağız kısmı çok güçlü bir yapıdadır. Güçlü olan bu ağızları ile ahşapları ve tahtaları kemirirler. Ağaç kurdunun zararsız gibi görünmesi sizi kesinlikle yanıltmasın çünkü ağaç kurtları mobilya, kapı, pencere ve ahşap ve tahtadan olan her şeyi kemirirler. Kemirilen bu nesneler çürür ve çabucak kullanılmaz hale gelir. Bazı ağaç kutları sadece evlerde değil bahçelerimizdeki canlı bitkilerinde gövdelerini delerek onların kurumasına neden olurlar. Hem çiftçiler için hem de normal bahçesinde ağaç yetiştiren insanlar için bu ağaç kurtları birer kabus olurlar. Buda tahta kurdunun verdiği zararın öteki boyutudur. Bu ağaç kurtları ile mücadelede yıllardır müşterisinin yanında olan şirketimiz her zaman müşterisini memnun etmiş ve memnun etmeye devam etmektedir.

Tahta kutları halk arasında, Yöreden yöreye farklı isimler ile anılırlar. Tahta kurdunun bildiğimiz isimleri şöyledir: tahta kurdu, mobilya böceği, mobilya kurdu, ağaç böceği, ağaç kemiren, ağaç delen, bitki böceği, ağaç kurdu ve ağaç haşeresi gibi birçok isimle anılırlar. Tahta kurtları dış ortamlardan evlerimize kadar geldikleri için evlerimize mikropları taşıyan birere haşeredirler.
Tahta Kurdu
Tahta Kurdu Yavrusu
Siyah Tahta Kurdu

Ağaç kurdu mücadelesi en zor haşeredir bu bakımdan mutlaka ilaçlama firması ile çalışın. Tahta kurtlarına evlerin dışında da rastlayabiliriz. Tahta kurtları gemilerde, silolarda ve ambarlarda bu böceklere rastlanır.
Ağaç kurtları çalı çırpı ot ve ağaç türü olan her yerde barınırlar. Çünkü beslenmesinde çoğunlukla bitkisel beslenirler. Ağaç kurtları gündüzleri dinlenirler ve geceleri aktif halde çalışırlar. Bu haşere türü ağaç ve ahşapları deldikten sonra bu deliklerde yuvalanır ve ağaç kurtları bu yuva içine yumurtasını bırakır.
Ağaç kurtları yumurtaları beli bir zaman sonra larva olur ve sürekli beslenir olgun bir ağaç kurdu olunca her birey gibi oda kendine yuva yapmak için yeniden ahşapları delerek yuva yaparlar. Tahta kurdundan kurtulmanın tek yolu yasal çalışan bir ilaçlama firması ile çalışmaktır. Bu ilaçlar haşereye uygun hazırlanmalı.
Hızlı çoğalan bu tahta kurdu böcekleri ile mücadele zamanında yapılmazsa evdeki mobilya ve ahşaptan oluşan her türlü eşyalarımıza zarar verir.

AĞAÇ KURDU İLACI VE AĞAÇKURDU İLAÇLAMASI

Ağaç kurdu ilaçları dışardan rasgele alınmaz. Eczanelerden tarım ilaçları alınarak kesinlikle ilaçlama yapılmaz. Tahta kurdu ile mücadele mutlaka özel karışımdan oluşan ve ziraat mühendisi kontrolündeki ilaçlar ile olur. Tahta kurdu ilaçlaması zor bir ilaçlamadır. Çünkü ilaçlar yuva içine kadar girip etki etse de etkisi az olabiliyor ve yuva içindeki ağaç kurdu yumurtası bu ilaçtan etkilenmez. Ağaç kurdu (mobilya böceği) ilaçlaması mutlaka birkaç kez tekrarlanmalı.
Ağaç kurtları ile mücadelede mutlaka yasal ilaçlama firması ile çalışın ve ilaçlama firmasından gerekli belgeleri isteyin. Çünkü ilaçlama yapan o kadar korsan firmalar var ki dikkat ediniz. Çünkü korsan firmalar hem sizin sağlığınızı tehlikeye sokar hem de etrafınızdaki canlılara zarar verir.

AĞAÇ KURDU İLE ALAKALI AKLIMIZA TAKILAN SORULAR

1- TAHTA KURDU NASIL BİR BÖCEKTİR?
Tahta kurtları eklem bacaklı gurubundan olup 6 ayaklı ve baş ve gövdesi keratin den oluşan ve ahşap ve tahtaların olduğu bölgelerde yaşayan bir böceklerdir
2 - TAHTA KURDU İNSANI ISIRIR MI?
Tahta kurtları insanları asla ısırmazlar. Ağaç kurtları bitkilerle beslendiği için sadece ot, çalı, çırpı, ahşap ve tahtanın olduğu her şeye zarar verirler
3 - TAHTA KURDU (AĞAÇ BÖCEĞİ) İNSANA NASIL ZARAR VERİR?
Tahta kurtları insanı ısırarak değil insanın kullandığı eşyalarını delerek çürütür ve yetiştirdiği bitkileri delerek onların kurumasına neden olular. Evdeki mobilyalar, kapılar,
Pencereler ve daha birçok eşyayı kullanmaz hale getirirler.
4 - TAHTA KURDU İNSANLARA HASTALIK BULAŞTIRIR MI?
Tahta kurdu sürekli dışarıdan evlere geldiği için üzerinde bazı mikropları ve hastalıkların mikrobunu evlerimiz kadar taşırlar
5 - TAHTA KURDU NERDE YUMURTA BIRAKIR?
Tahta kurtları yumurtasını tahta ve ahşap içine yaptıkları yuva içine bırakırlar.
6 - TAHTA KURDU MÜCADELESİ NASIL YAPILMALI?
Tahta kurdu mücadelesi yapılırken mutlaka sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılmalı ve ziraat müh. Kontrolünde özel ilaçlar hazırlanmalı. Yapılan ilaçlama mutlaka 2 veya 3 kez tekrarlanmalı.


ankara böcek ilaçlama İlaçlama hizmeti ciddi bir iştir. En küçük ihmalkarlık veya vurdum duymazlık insan hayatına mal olabilir,Pompacılar diye tabir edilen ilaçlamacılar bilinçsizce nereye hangi ilaç kullanılacağını bilmeden ruhsatsız insan sağlığına %100 zararlı ilaçları kullanmaktadırlar. Kapınıza reklam broşürü bırakıp kendilerini gerçek firmaymış gibi gösteren sözde ilaçlamacılara dikkat etmelisiniz, İlaçlama yaptıracağınız firmayı araştırın ruhsatını mutlaka görün.Web sitelerinde il sağlık müdürlüğünün ruhsatını örneğini görmediğiniz firmalara ilaçlama yaptırmak hem kendi açınızdan çeşitli olumsuzluklarla karşılaşma riski var hem de yasal olarak ilaçlama yaptıran ve yapan suçlu durumda oluyor. YÖNETMELİK TIKLA... İlaçlama Alanımız

ankara ev  ilaçlama » Ev ilaçlama hizmeti
» Fabrika ilaçlama hizmeti
» Otel ilaçlama hizmeti
» Pastane ilaçlama hizmeti
» Fırın ilaçlama hizmeti
» Restaurant ilaçlama hizmeti
» Alışveriş merkezi ilaçlama hizmeti
» Mağaza ilaçlama hizmeti
» İşhanı ilaçlama hizmeti
» Bahçeler Açık alan ve araziler
» Nakil araç (Otobüs, Tren, Uçak)
» Askeri birlikler
» Hastaneler
» Sağlık Kurumu ilaçlama servisi
» Dershaneler Okul kreş
» Ofis İlaçlama
» Plaza İlaçlama
» Arazi İlaçlama
» Yurtlar Yuvalar vb. ilaçlama servisi